Dzień: 28 września 2024

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W ramach działań prewencyjno-wychowawczych oraz propagowania bezpiecznych zachowań wśród dzieci, dnia 26 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Policji. Zaproszeni goście poruszyli temat związany z bezpiecznym poruszaniem się na przejściu dla pieszych oraz w pobliżu drogi, w mieście i na wsi. Dzieci dowiedziały się również, jak ważne jest zapinanie pasów w trakcie podróży samochodem oraz noszenie kasków ochronnych podczas korzystania z rowerków czy hulajnóg. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość zobaczenia prawdziwego radiowozu policyjnego i jego wyposażenia.

Koncert filharmonii pt. „Czary mary z muzycznej czary”

Pożegnaliśmy wakacje więc nadszedł czas na rozpoczęcie muzycznych spotkań. Podczas pierwszego koncertu dzieci poznały następujące rodzaje muzyki: klasyczną, rozrywkową i ludową. Następnie uczestniczyły w zabawach rytmami, gatunkami i stylami. Razem udało im się stworzyć najprawdziwszy przebój muzyczny. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Święto podkreśla wagę edukacji przedszkolnej, która przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dzieci.

Corocznie w naszym przedszkolu uroczyście obchodzimy ten dzień przygotowując liczne aktywności dla naszych wychowanków. I w tym roku na dzieci czekało wiele niespodzianek, a dzień urozmaiciły zabawy ruchowe, piosenki i tańce. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców udało się również zapewnić atrakcję w postaci dmuchanych zamków i zjeżdżalni, które każdego roku wywołują uśmiech na twarzy dzieci. Na koniec zostały wręczone pamiątkowe upominki w postaci medali i dyplomów.

Jeszcze raz życzymy wszystkim przedszkolakom słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu.